Jei jūsų augintinis neėda maisto, tai gali būti nerimą keliantis ženklas. Nerimą kelia ne tik tai, kad jis gali negauti reikiamų maistinių medžiagų, bet ir tai, kad jo atsisakymas ėsti gali būti rimtesnės sveikatos problemos požymis. Skaitykite toliau ir sužinokite, kas gali būti jūsų šuns atsisakymo ėsti priežastis ir kaip galite padėti jam sugrįžti prie įprastų valgymo įpročių. Tai bus ypatingai naudingas straipsnis. Augintiniu turime rūpintis lyg šeimos nariu.
Patikrinkite, ar nėra ligos ar sužeidimo požymių
Jei šuo neėda, pirmiausia turėtumėte patikrinti, ar nėra ligos ar sužeidimo požymių. Jei pastebėjote kokių nors elgesio pokyčių, pavyzdžiui, mieguistumą, vėmimą ar karščiavimą, tai gali reikšti, kad jis blogai jaučiasi ir jam prireiks veterinarijos gydytojo pagalbos. Šiuo atveju nedelskite.
Pakeiskite jų mitybą
Jei nėra akivaizdžių ligos ar sužeidimo požymių, o šuniukas vis dar neėda maisto, kitas žingsnis turėtų būti dietos pakeitimas. Pabandykite padaryti keletą paprastų pakeitimų, pavyzdžiui, į sausą ėdalą įpilti šilto vandens, įpilti šlapio ėdalo kaip užpilo arba pakeisti ėdalo skonį skirtingais skanėstais. Taip pat galite pabandyti maitinti mažesnėmis porcijomis dažniau per dieną, o ne didesniais kiekiais vieną ar du kartus per dieną. Taip pat apsvarstykite galimybę pereiti prie kokybiškesnio ėdalo arba specialiai išrankiems valgytojams skirto ėdalo. Jums gali padėti Advance šunų maistas.
Sukurkite atpalaiduojančią ir streso nekeliančią valgymo aplinką
Pasirūpinkite, kad aplinka valgymo metu būtų atpalaiduojanti ir nekeltų streso. Pasirūpinkite, kad valgant gyvūnui niekas neblaškytų dėmesio, pavyzdžiui, neskleistų garsaus triukšmo ar nebūtų kitų gyvūnų. Jei įmanoma, pabandykite pastatyti dubenėlį ramiame kampelyje, kad jie turėtų erdvės, kurioje nebūtų jokių galimų trukdžių. Taip pat svarbu, kad visi kiti namuose valgymo metu susilaikytų nuo bendravimo su šuniu, tai padės šuniukui susitelkti į valgymą, o ne į tai, kad jį blaškytų aplink ateinantys ir išeinantys žmonės.
Rūpinkitės kol dar ne per vėlu
Nesvarbu, kokio tipo šunį turite – didelį ar mažą, – svarbu, kad jis sveikai maitintųsi, kad būtų laimingas ir sveikas ilgus metus. Turėdami omenyje šiuos patarimus, galėsite išspręsti problemas, jei jūsų šuniukas vėl atsisakytų maisto, kad galėtumėte išsiaiškinti, kas negerai, ir kuo greičiau sugrąžinti jį į geros sveikatos kelią.