Press "Enter" to skip to content

KAIP GALIMA IŠVENGTI HEMOROJAUS?

https://unsplash.com/photos/man-in-blue-tank-top-and-black-shorts-lying-on-black-mat-on-green-grass-field-QtnbLnNQPvg

Anot medicininės praktikos, devyniasdešimčia procentų atvejų hemorojus išsivysto dėl per ilgo sėdėjimo, todėl šia nemalonia ir subtilia liga dažniausiai serga biurų darbuotojai ir vairuotojai. Ja vienodai serga ir vyrai, ir moterys. Taip pat ji atsiranda ir kenčiantiems dėl nuolatinio vidurių užkietėjimo ir per mažo fizinio aktyvumo.

Kokios profilaktinės priemonės padeda apsisaugoti nuo hemorojaus?

Gydytojai vengiantiems hemorojaus pataria daugiau valgyti daug skaidulinių medžiagų turinčių produktų – daržovių, vaisių, kviečių, avižų ir miežių sėlenų bei rupios duonos, taip pat primenama, jog reikia išgerti per parą bent porą litrų skysčio.

Būtina palaikyti ir nuolatinį fizinį aktyvumą, laikytis taisyklingo tuštinimosi, kai ant klozeto sėdima iškėlus kelius aukščiau klubų. Taip sėdint reikalus įmanoma atlikti per porą-trejetą minučių.

Kokį profilaktinį pratimą nuo hemorojaus galima atlikti sėdint ant kėdės?

Taip pat galima atlikti ir specialų profilaktinį pratimą – sėdint ant kėdės maždaug penkiolika kartų ritmiškai sulenkti kojas per kelius, o paskui juos po truputį kelti aukštyn ir stengtis kuo stipriau sutraukti sėdmenų raumenis. Tokį pratimą galima atlikti net biure darbo vietoje ar sėdint nuobodžiame posėdyje. Šį pratimą galima atlikti ir namuose.

Kokie išoriniai požymiai perspėja apie atsiradusį hemorojų?

Apie hemorojų dažniausiai perspėja kraujavimas pasireiškiantis iš išangės. Apie tai byloja ant tualetinio popieriaus pasirodžiusios šviesiai raudonos kraujo žymės. Be to, sergantieji hemorojumi nuolat skundžiasi nemaloniais pojūčiais bei niežuliu išangės srityje, kartais ten susiformuoja tam tikri mazgeliai.

Kokie yra žinomi liaudiški hemorojaus gydymo būdai?

Senoliai hemorojų gydydavo gerdami kraujažolių arbatą, kuri stabdo hemorojaus sukeliamą kraujavimą. Taip pat gerdavo ir erškėtrožių arbatą, kuri reguliuoja virškinimo procesus, stabdo viduriavimą ir palengvina tuštinimąsi viduriams užkietėjus. Panašiu poveikiu garsėja ir aviečių lapų arbata. Tas arbatas galima ne tik gerti, bet ir naudoti gydomiesiems kompresams.

Kokie yra medicininiai gelbėjimosi nuo šios ligos būdai?

Jeigu nepavyksta liaudiškomis priemonėmis išvengti to, kad nebūtų reikalingas medicininis hemorojaus gydymas, tada seka šie medicininio poveikio variantai – hemoraginių mazgų užveržimas specialiais lateksiniais žiedais. Dar yra daugybė galimybių jį gydyti vaistais.

Po kiek laiko hemoraginis mazgas nukrenta, o išlaisvinta nuo mazgo vieta greitai užgyja. Tačiau šiuo metu labiausiai išpopuliarėjo modernus gydymo būdas – lazerinė hemoroidektomija. Ši procedūra vertinama dėl mažo skausmingumo.