Press "Enter" to skip to content

Kaip taisyti įbrėžimus ant stiklinių langų namų sąlygomis

Pro langus gerai matosi aplinka ir į namus patenka natūrali šviesa. Nors pirmą kartą sumontuoti langai gali atrodyti nepriekaištingai, dėl natūralaus nusidėvėjimo ilgainiui ant jų paviršiaus gali atsirasti nedidelių įbrėžimų ir defektų. Šie įbrėžimai gali sumažinti lango skaidrumą ir tapti negražūs. Tačiau šiuos įbrėžimus galite lengvai sutvarkyti naudodami paprastas buitines priemones, kad langų remonto išlaidos būtų nedidelės. Mūsų vadove pateikiami nesudėtingi žingsniai, kaip patiems sutvarkyti nedidelius langų įbrėžimus.

Kas sukelia įbrėžimus ant lango stiklo?

Stiklas yra tvirta medžiaga, kuri gali atlaikyti nedidelius smūgius, kol sudūžta, priklausomai nuo jos storio ir svorio. Tačiau jo paviršių galima lengvai pažeisti.

Įbrėžimai atsiranda, kai objektai braukia arba atsitrenkia į lango paviršių. Dažniausiai tai būna medžių šakos, naminių gyvūnų nagai arba į paviršių mėtomi kamuoliai. Šie nedideli įbrėžimai ilgainiui kaupiasi ir aptemdo stiklą. Valydami langus šiurkščia medžiaga, pavyzdžiui, šepečiais, šveitikliais ar abrazyvinėmis medžiagomis, galite juos dar labiau pažeisti.

Norėdami nustatyti lango įbrėžimų stiprumą, perbraukite per juos pirštu. Nedideli įbrėžimai yra vos pastebimi, o didelius įbrėžimus galima lengvai apčiuopti. Įbrėžimai skirstomi į tris kategorijas: paviršinius, paviršinius ir po paviršiumi esančius įbrėžimus.

  1. Paviršiniai įbrėžimai: Tai smulkūs įbrėžimai arba įbrėžimai, kurių neįmanoma apčiuopti ir kurie yra negilūs. Juos sunku pastebėti, nebent stovite tam tikru kampu. Daugelį smulkių įbrėžimų galima lengvai sutvarkyti naudojant „pasidaryk pats” remonto ir namines priemones.
  2. Paviršiaus įbrėžimai: Tai rimtesni nei paviršiniai įbrėžimai, juos galima aptikti nagu, tačiau jie neturėtų užkliūti už nago. Paviršiniai įbrėžimai yra labiau matomi ir nereaguoja į „pasidaryk pats” metodus. Šiems įbrėžimams pašalinti rekomenduojama samdyti vietinį stiklo remonto specialistą.
  3. Paviršiniai įbrėžimai: Šiuos gilius įbrėžimus galima lengvai apčiuopti pirštų galiukais. Jie formuoja didelius kanalus arba tarpus stikle ir silpnina lango vientisumą. Dėl po paviršiumi esančių įbrėžimų langas gali įtrūkti arba stipriau sudužti. Labai svarbu kuo greičiau pašalinti po paviršiumi esančius įbrėžimus. Jei pažeidimas yra tik viename ar dviejuose stikluose, turėtumėte pagalvoti apie stiklo keitimą. Dėl rimtesnių pažeidimų gali prireikti keisti visą langą.

Prieš išbandydami bet kurį iš šių „pasidaryk pats” metodą, išvalykite langą stiklo valikliu. Valydami langą pašalinsite visus nešvarumus ir šiukšles, kurie gali dar labiau jį sugadinti. Be to, švariame paviršiuje įbrėžimai matomi aiškiau.

Stiklą kruopščiai nuvalykite ir nusausinkite minkšta šluoste. Stikliniams paviršiams gerai tinka mikropluošto šluostės. Kavos filtrai taip pat tinka kaip vienkartinė alternatyva. Jie atsparūs drėgmei, neturi pūkelių ir yra atsparūs plyšimui. Venkite popierinių rankšluosčių ar laikraščių, nes jie gali sukelti įbrėžimų ir įbrėžimų.

Toliau nurodyta medžiaga geriausiai tinka paviršutiniškiems ir nedideliems įbrėžimams šalinti:

  • Skaidrus nagų lakas

Naudokite skaidrų nagų laką

Skaidrus nagų lakas yra nebrangus stiklo įbrėžimų taisymo sprendimas. Skaidri medžiaga puikiai susilieja su stiklu ir užpildo įbrėžimus. Lakas įsiskverbia į įbrėžimų griovelius ir suformuoja nematomą sandarumą. Toliau pateikiami šio sprendimo žingsniai:

Plonu sluoksniu tepkite nagų laką ant įbrėžimų naudodami aplikatoriaus šepetėlį.

Leiskite lakui išdžiūti vieną valandą.

Kai išdžius, minkšta, švaria šluoste su nagų lako valikliu arba acetonu pašalinkite lako perteklių. Įsitikinkite, kad nepašalinote lako, kurį ką tik užtepėte ant įbrėžimų.

Profesionalus langų įbrėžimų remontas ir „pasidaryk pats

Paprastai „pasidaryk pats” stiklo įbrėžimų šalinimas tinka nedideliems įbrėžimams pašalinti, tačiau jis gali būti netinkamas, kai pažeidimai yra dideli arba gilesni, nei tikėtasi. Namų savininkai turėtų apsvarstyti profesionalaus stiklų poliravimo galimybę, jei „pasidaryk pats” metodai nepasiteisina arba jei paviršiaus pažeidimai yra labiau matomi. Sunkiausiais atvejais įbrėžto stiklo pakeitimas yra geriausias sprendimas. Atskirų stiklų keitimas yra ekonomiškiausias variantas. Esant dideliems pažeidimams, turėtumėte kreiptis į profesionalią langų montavimo įmonę, kad ši pakeistų visą langą.