Press "Enter" to skip to content

Kriterijai, pagal kuriuos reikėtų rinktis šaldiklį

Kiekvienas sutiks, jog yra žymiai patogiau, kai daugiau įvairių maisto produktų galima laikyti namuose, nei kasdien lankytis parduotuvėse. Taip galima sutaupyti pakankamai nemažai, kas kiekvienam išeina tik į naudą. Tačiau tam tikrus produktus tiesiog paprastai šaldytuve ar spintelėje laikyti negalima, nes  jie suges. Tikriausiai vienas paprasčiausių būdų juos išlaikyti kaip įmanoma šviežius yra rinktis šaldiklį. Šaldyti galima labai daug produktų, todėl kiekvienuose namuose turi būti bent jau po vieną šaldiklį. Kadangi jų pasirinkimas yra nemažas, šiame straipsnyje norime papasakoti tam tikrus kriterijus, kuriais remiantis galima išsirinkti tinkamą šaldiklį.

Talpa

Tai  yra vienas iš svarbiausių kriterijų, į kurį reikia atsižvelgti, priklausomai nuo gyvenimo būdo. Jeigu turite nuosavą ūkį, sodą ar kitus žemės plotus, kuriuose auginate daržoves, vaisius ir kitus dalykus, kuriuos galite šaldyti, tuomet reikia rinktis didesnės talpos, nes produktų turite ganėtinai nemažai, tad jais išsimaitinti galite visą žiemą, kas leidžia apsirūpinti sveikais ir ekologiškais produktais iš nuosavo ūkio. Jeigu kažko panašaus neturite, tai galite rinktis kiek mažesnius, nes šaldyti produktai yra gana einamas dalykas, todėl jeigu tinkamai mokate tokius produktus naudoti, šaldiklis niekada nebus perpildytas, ir nereikės stokoti vietos.

Tipai

Šaldikliai yra skirtingi, todėl labai svarbu iš karto nuspręsti, kurioje erdvėje jie bus laikomi. Nes priklausomai nuo erdvė, kur jie stovės, reikia rinktis atitinkamai ir jų tipą. Nes jeigu jis nebus pritaikytas tam tikrai aplinkai, tuomet labai lengvai gali būti pažeistas kompresorius ir šaldiklis nebeveiks tinkamai. Taip pat labai svarbu paminėti ir tai, kad šaldikliai neturi būti pristumti prie pat sienos. Jis turi būti pastatomas taip, kad liktų nedidelis tarpas, kad kompresorius galėtų dirbti tinkamai ir tokiu būdu bus galima išvengti perkaitymo ir sugedimo galimybė bus kur kas mažesnė.

Šaldiklių rūšys

Šaldikliai gali būti suskirstyti į kelias grupes, todėl iš anksto turite pagalvoti, kuris variantas yra geresnis:

  • Šaldiklis dėžė – tai viena nedidelė dėžė, kuri neturi skirtingų skyrelių ar stalčių, todėl yra nepaprastai talpus variantas. Čia galima sukrauti labai didelį kiekį šaldytų produktų.
  • Šaldiklis su stalčiais – tai vienas patogesnių variantų, nes galima visus šaldomus produktus susiskirstyti į skyrelius ir taip kur kas paprasčiau viską bus galima atrasti. Nors jis nėra toks talpus, bet patogumo atžvilgiu jį drąsiai galima rinktis.