Press "Enter" to skip to content

Pažintinės kelionės į Sakartvelą: 9 populiariausi Adžarijos regiono lankyti objektai

Sakartvelo pietvakariuose esanti Adžarija garsėja įstabaus grožio vietomis. Šiame šalies regione pažintinės kelionės visada kupinos nepamirštamų įspūdžių. Adžarijos regionas turtingas tiek istoriniais, tiek gamtos lankytinais objektais. Pažintinės kelionės į Sakartvelą kviečia atrasti nuostabius  šio krašto kampelius.

Gonio (Apsaros) tvirtovė

Gonio tvirtovė yra istorinis kompleksas, įsikūręs apie 12 kilometrų nuo Batumio miesto. Ši legendomis apipinta vieta mena trijų galingų imperijų laikus: Romos, Bizantijos ir Osmanų. Gonio, vienos iš Batumio gyvenviečių pavadinimas, reiškia genujiečių buvimą XIII ir XIV a.Apsaros pavadinimas yra įkvėptas legendos. Pasak jos, Gonio tvirtovėje yra palaidotas Apsarosas, Karaliaus Kolchido sūnus, kurį nužudė Jasonas ieškodamas auksinės vilnos. Šiandien Gonio tvirtovė yra populiari turistinė vieta. Pažintinės kelionės į Sakartvelą metu, lankytojai gali sužinoti daugiau apie šalies istoriją ir apžiūrėti istorinius architektūros pėdsakus.

Makhuntseti krioklys

Makhuntseti krioklį galima pamatyti aukštuose Adžarijos kalnuose,  Kedos savivaldybėje. Šis Sakartvelo krioklys yra populiari pažintinės kelionės į Sakartvelą kryptis. Makhuntseti krioklys prasideda žalumoje kaip mažas upelis, kuris vėliau krisdamas nuo 50 metrų virsta dideliu baseinu. Šalia krioklio yra daug iškylų ​​​​vietų ir maisto parduotuvių, kuriose galima paragauti vyno, čačos bei vietinių užkandžių.

Karalienės Tamaros tiltas

Pažintinės kelionės į Sakartvelą metu galima aplankyti karalienės Tamaros tiltą. Šis 28 metrų ilgio tiltas buvo pastatytas Sakartvelo aukso amžiuje, valdant karalienei Tamarai XII-XIII a. Jis yra netoli Makhuntseti krioklio. Tiltas pagamintas iš tašytų akmenų, sutvirtintų kalkių skiediniu. Specialistus žavi šimtmečių senumo statybų meistriškumas.

Beshumi

Sakoma, kad Beshumi kurorte galima rankomis pasiekti debesis. Aukštuose Adžarijos kalnuose įsikūręs miestelis yra 2000 metrų virš jūros lygio. Kurortinis sezonas čia prasideda birželio mėnesį ir tęsiasi iki rugsėjo. Beshumi miestelyje, pažintinės kelionės į Sakartvelą metu, galima iškylauti, stovyklauti, leistis į žygius pėsčiomis ir žirgais. Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį vyksta Shuamtobos liaudies festivalis, kuriame vyksta koncertai, parodos, sporto renginiai ir žirgų lenktynės.

Sarpi

Nedidelis Sarpi miestelis yra tikra atostogų oazė: žali kalnai, mėlyna jūra ir saulė. Sarpi klimatas idealiai tinka nepamirštamoms pažintinėms kelionėms į Sakartvelą. Vasarą jūros temperatūra siekia +25 laipsnius šilumos ir tokia išsilaiko iki vėlyvo rudens. Šiame miestelyje galima aplankyti Sarpi Laz etnografinį muziejų, šv. Andriejaus bažnyčią, modernios architektūros objektą – muitinės postą, kurį sukūrė Jurgenas Majeris.

Žaliasis ežeras

Žaliasis ežeras (2500 m2) yra daugiau nei 2000 metrų virš jūros lygio. Šis nuostabaus grodžio ežeras yra apsuptas miškų. Jame vanduo yra itin skaidrus ir šaltas. Giliausia vieta – 19,4 m. Žiemą Žaliąjį ežerą ir jo apylinkes dengia sniegas. Tinkamiausias pažintinės kelionės į Sakartvelą laikas – pavasaris, vasara ir pirmoji rudens pusė.

Goderdzi kurortas

Goderdzi yra vienas geriausių kalnų ir slidinėjimo kurortų Sakartvele. Tai yra puiki vieta mėgstiems ekstremalų sportą, aukštį ir nuotykius. Goderdzi puikiai tinka pavasario, vasaros ar rudens atostogoms: žygiai pėsčiomis, pažintinės kelionės dviračiu ar jodinėjimas žirgais.

 

Machakhela nacionalinis parkas

Machakhela nacionalinis parkas yra turtingas gamtos ir istorijos paminklais. Pažintinės kelionės į Sakartvelą metu keliautojai lanko: Chkhutuneti istorijos ir etnografijos muziejų, Chkhutuneti krioklį, Gvaros tvirtovę, ​​Machakhela šaulių paminklą, kabančius tiltus, Antrojo pasaulinio karo bunkerį, Karimanos krioklį, XII amžiaus arkinį tiltą ir daug kitų unikalių vietų.

Mtiralos nacionalinis parkas

Mtirala yra antrasis nacionalinis parkas Adžarijoje, kurį būtina pamatyti pažintinės kelionės į Sakartvelą metu. Parkas yra išsidėstęs aplink kalną, vadinamą Mtirala („verkiantis“). Per visus metus šioje vietoje iškrenta 4520 mm kritulių, o kalno viršūnę beveik nuolat dengia debesys. Mtiralos nacionalinis parko siūlo įvairias pažintines keliones: mokslines, ekologines, žygius pėsčiomis ir žirgais. Šiame parke yra stovyklaviečių ir iškylų ​​​​vietos. Jose galima maloniai praleisti laiką, papietauti bei pasigrožėti gamta.

Adžarijos regionas kviečia susipažinti su įspūdingais istoriniais, kultūros ir gamtos lankytinais objektais. Pažintinės kelionės Sakartvele (Gruzijoje) visada kupinos įspūdžių ir nepamirštamų nuotykių!