Press "Enter" to skip to content

 5 patarimai, kaip pasirūpinti savo papuošalais keliaujant

Keliaujant ypač svarbu rūpintis savo papuošalais. Norite ne tik užtikrinti, kad juvelyriniai dirbiniai būtų saugūs, kol esate išvykę, bet ir pasirūpinti, kad jie būtų geros būklės, kai jų nenešiojate. Pateikiame 5 patarimus, kaip prižiūrėti juvelyrinius dirbinius keliaujant.

5 patarimai, už kurios dar padėkosite

  1. Nors atostogų metu gali būti viliojanti mintis pasipuikuoti visais mėgstamiausiais papuošalais, geriausia, kad juvelyrinių dirbinių būtų kuo mažiau. Juvelyriniai dirbiniai lagamine gali būti lengvai pavogti ar sugadinti, o jei keliaudami esate linkę pasiimti daug dirbinių, tai gali sukelti daugiau žalos nei būtina. Taigi prieš pakuodamiesi atostogoms nuspręskite, kokius juvelyrinius dirbinius nešiosite, o kurie gali saugiai likti namuose.
  2. Laikykite atokiau nuo vandens – jei atostogų metu planuojate užsiimti kokiu nors vandens sportu ar veikla, pavyzdžiui, plaukiojimu ar buriavimu, geriausia juvelyrinius dirbinius saugiai palikti sausumoje. Vanduo ilgainiui gali pažeisti tam tikras medžiagas, pavyzdžiui, sidabrą, dėl cheminės reakcijos, kuri vyksta šiems metalams susidūrus su sūriu vandeniu arba baseinų ir sūkurinių vonių chloru.
  3. Pasirinkite saugią laikymo vietą – geriausias būdas užtikrinti, kad juvelyriniai dirbiniai keliaujant būtų saugūs, yra laikyti juos saugioje vietoje, pavyzdžiui, viešbučio seife arba, jei įmanoma, užrakintame stalčiuje / spintelėje savo kambaryje / apartamentuose. Taip pat turėtumėte vengti palikti laisvai laikomų papuošalų atvirose vietose, kur juos galima lengvai pamesti ar pavogti, pavyzdžiui, prie kriauklių ar palangių, nes net jei jie nėra vertingi, pavyzdžiui  sidabriniai papuošalai vis tiek gali būti nepakeičiami, o praradimas būtų skaudus.
  4. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite daryti keliaudami, yra reguliariai valyti papuošalus minkšta šluoste ir specialiu specialiai brangiesiems metalams ir akmenims skirtu valikliu (jei reikia). Tai padės išvengti dėmių ir nešvarumų, kurie laikui bėgant gali būti sugadinti, jei jų nekontroliuosite. Be to, taip pat svarbu, kad kiekvieną papuošalą laikytumėte atskirai, kad kelionės metu jie netrintų vienas į kitą ir nesubraižytų vienas kito.
  5. Apdrauskite savo papuošalus – Galiausiai, bet ne mažiau svarbu, prieš išvykdami atostogauti visada nepamirškite apdrausti vertingus daiktus, pavyzdžiui, papuošalus, jei kelionės metu nutiktų kas nors nenumatyto! Taip bent iš dalies sumažinsite finansinę naštą, jei kelionėje kas nors nutiktų ne taip, be to, kai kurie draudimo polisai netgi apima prarastus daiktus, todėl verta apsvarstyti ir šią galimybę.

Naudodamiesi šiais penkiais paprastais patarimais, tinkamai pasirūpinsite savo papuošalais ir užtikrinsite jų ilgaamžiškumą neaukodami stiliaus! Nesvarbu, ar tai būtų išankstinis draudimas, ar tiesiog mažiau papuošalų dėvėjimas išvykstant, laikydamiesi šių rekomendacijų išsaugosite savo brangenybes spindinčias ir saugias, o ir patys jausitės geriau.