Press "Enter" to skip to content

Įtariamų asmenų atpažinimas: ką pataria saugos tarnyba?

Nė vienas nenori jaustis nesaugus savo namuose. Tačiau kai kalbama apie įtartinus asmenis, gali būti sunku žinoti, į ką atkreipti dėmesį. Ar jie planuoja įsilaužti? Ar jie ruošiasi kažkam blogam? Kad išliktumėte saugūs, pateikiame trumpą vadovą, kaip atpažinti įtartinus asmenis ir apsaugoti nuo jų savo namus.

Į ką atkreipti dėmesį?

  • Nekaltas elgesys – jei asmuo elgiasi nepatogiai ar keistai, tai gali reikšti, kad jis bando kažką nuslėpti. Svarbu atkreipti dėmesį, jei pastebėjote žmogų, kuris atrodo neįprastai nervingas ar neramus jūsų nuosavybėje.
  • Apsimetinėjimas – Jei asmuo bando atrodyti kaip asmuo, kuriuo nėra, tai gali reikšti, kad jis bando nuslėpti savo tikrąją tapatybę. Svarbu, kad atkreiptumėte dėmesį, jei pastebėjote, kad kažkas, būdamas jūsų nuosavybėje, keistai elgiasi.
  • Neįprastas drabužių ar įrankių naudojimas – jei asmuo neįprastai apsirūpinęs įrankiais, pavyzdžiui, įrankių krepšiu, tai gali reikšti, kad jis ketina užsiimti kokia nors neteisėta veikla, pavyzdžiui, įsilaužimu ar vagyste. Svarbu atkreipti dėmesį į viską, kas neįprasta, jei jūsų nuosavybėje pasirodo asmuo, turintis įrankius ar kitus daiktus, kurie gali būti naudojami nedoriems tikslams.
  • Slaptas veiklos stebėjimas – jei pastebėjote asmenį, stebintį jūsų namus ar kitą turtą, tai gali reikšti, kad jis planuoja kokią nors neteisėtą veiklą, pavyzdžiui, vandalizmą ar sabotažą. Atkreipkite dėmesį, jei matote, kad kas nors iš tolo stebi jūsų namus, tokio elgesio niekada nereikėtų ignoruoti.
  • Skubėjimas – Galiausiai, jei asmuo atrodo itin skubantis ir skubantis, tai gali reikšti, kad jis nori greitai atlikti ką nors neteisėto, kol jo nesulaikė valdžios institucijos. Būtinai atkreipkite dėmesį į žmones, kurie atrodo pernelyg skubantys, į tokius asmenis visada reikėtų žiūrėti atsargiai.

Atsarga gėdos nedaro

Žinodami, kaip atpažinti įtartinus asmenis, galite apsaugoti save ir savo namus nuo žalos. Geriausia yra užbėgti įvykiams už akių – imtis visų įmanomų saugumo priemonių. Visada atminkite, kad geriau būti saugiam, nei gailėtis. Saugos tarnyba yra tam, kad jums padėtų, todėl nedvejodami kreipkitės į jas, kad gautumėte daugiau patarimų, jei jaučiatės nesaugūs ar jums kyla kokia nors grėsmė. Susidūrus su itartinais asmenimis svarbu pasitikėti savo instinktais ir visada išlikti budriems. Patikima saugos tarnyba – BSG.LT