Press "Enter" to skip to content

Kaip pritaikyti valymo priemones skirtingiems paviršiams?

Vieni dažniau, kiti rečiau, tačiau visi naudojamės virtuve: vieni joje praleidžia daug laiko, kiti retkarčiais užsuka išgerti rytinės kavos ar įdeda vakarienę į mikrobangų krosnelę. Deja, kad ir kiek laiko praleistumėte virtuvėje, ją išvalyti anksčiau ar vėliau teks kiekvienam. Laimei, valiklių ir ploviklių gamintojai sukūrė formules, skirtas valyti kiekvieną jūsų virtuvės vietą.

Universalūs valikliai – nepamainomi namų valymo pagalbininkai, tačiau nepamirškite, kad kai kurioms užduotims atlikti reikalingos specifinės priemonės.

Kaip išsirinkti ploviklius įvairiems paviršiams valyti?

Pirkdami valymo priemones atminkite, kad skirtingas virtuvės vietas reikia valyti skirtingais produktais. Prieš naudodami tam tikrą valymo priemonę, atidžiai perskaitykite etiketėje pateiktas instrukcijas – tam tikro tipo paviršiams skirtos priemonės gali būti ne tokios efektyvios, jei naudojamos netinkamai. Norint įsitikinti, kad pasirinkote tinkamą ploviklį, rekomenduojama išbandyti jo poveikį mažame ir nepastebimame paviršiaus plote.

  • Universalus skystas grindų valiklis ir dezinfekantas. Ištirpinkite jį vandenyje ir gautu tirpalu naudokite dezinfekcijai ir nemaloniems kvapams panaikinti.
  • Virtuvės spintelėms valyti galima naudoti skystus arba gelinius ploviklius. Esant didesniems nešvarumams, virtuvės spintelėms plauti galima naudoti koncentruotus ploviklius.
  • Kaitlentei valyti geriau rinktis gaminius, kurie nebraižo paviršiaus.
  • Purškikliai ir dezinfekavimo priemonės su plovimo poveikiu, skirti valyti darbo paviršius.
  • Metalo priežiūros priemonės: geliai ir purškalai nuo kalkių nuosėdų, tirpalai rūdžių kontrolei. Būkite atsargūs su milteliniais valikliais, jie labai veiksmingi, tačiau gali subraižyti paviršių.
  • Nelipnios priemonės virtuvės reikmenims, grotelėms ir orkaitėms.
  • Nukalkinimo priemonės pravers tiek virtuvėje, tiek vonios kambaryje.
  • Purškikliai langams ir veidrodžiams. Tokie gaminiai ne tik suteiks stiklui blizgesio, bet ir kurį laiką apsaugos nuo dulkių.
  • Profesionalūs poliravimo priemonės lakuotų paviršių priežiūrai.

Renkantis plytelių priežiūros priemones, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kokius nešvarumus reikia pašalinti. Priklausomai nuo to, ar tai siena, ar grindys, gali prireikti skirtingų priemonių. Taip pat svarbu, kad po paviršius apdorojimo danga turėtų turėti neslystantį poveikį. Jei plytelė pagaminta iš natūralaus akmens, pavyzdžiui, granito ar marmuro, ji bus labiau pažeidžiama cheminiam poveikiui. Būkite atsargūs ir prieš naudodami vadovaukitės instrukcijomis.