Press "Enter" to skip to content

KOKIOS MEDŽIAGOS YRA NAUDOJAMOS BALDŲ GAMYBOJE?

Lietuviškų baldų gamybai dažniausiai yra naudojamos medžio drožlių plokštės. Iš jų pagaminti baldai yra ekologiški ir nebrangūs. Jie yra atsparūs drėgmei ir temperatūrų svyravimui, juos labai lengva prižiūrėti. Tačiau baldai iš medžio masyvo yra patys ekologiškiausi, be to, jie namuose skleidžia išskirtinį jaukumą, todėl lietuvių irgi labai mėgstami. Medžiagų baldų gamybai ieškokite internetinėje parduotuvėje Ulmas.

Iš kokių medžių dažniausiai yra gaminami lietuviški baldai?

Perkant baldus neužtenka įvertinti jų spalvą, medienos raštus ir kainą. Taip pat verta pasidomėti, iš kokio medžio jie yra pagaminti, nes tai labai daug pasako apie galimą gaminio kokybę. Jokio skirtumo, kokia yra baldo paskirtis – ar tai svetainės stalas, ar miegamojo lova, ar drabužių spinta, svarbiausia yra tai, ar jie pagaminti iš ąžuolo, ar iš uosio, ar iš pušies.

Lietuvoje baldų gamyboje įprastai yra gaminami iš ąžuolo, beržo, riešutmedžio, pušies ir kedro. Daug įtakos baldo kokybei turi ne tik pats medis, bet ir tai, kaip jis yra apdorojamas. Baldų gamybai yra naudojami du medienos apdorojimo būdai – medžio laminatas bei medienos plokštės.

Kuo pasižymi baldai, kurie pagaminti iš medžio laminato?

Iš medžio laminato dažniausiai yra gaminamos spintos, lentynos bei rašomieji stalai. Šios rūšies baldai garsėja patvarumu, o jų blizgus paviršius lengvai valomas. Net ir po dešimtmečio medžio laminato baldai atrodo kaip nauji, jų nereikia nei poliruoti, nei kaip nors kitaip atnaujinti. Trūkumas būtų tik vienas – nupoliruotas ir nulakuotas medžio laminatas neatrodo taip gražiai kaip natūralus medis.

Ką galima pasakyti apie baldus, pagamintus iš medienos plokščių?

Baldai, kurie pagaminti iš medienos plokščių labiau primena natūralų medį. Juos gana malonu liesti, priderinti prie bendro interjero, nes jų spalvinė įvairovė didesnė nei medžio laminato baldų. Pagrindinis medienos plokščių baldų privalumas yra lengvas jų svoris.

Jie smarkiai lengvesni už gryno medžio bei laminato baldus, todėl juos lengviau pergabenti iš vienos vietos į kitą. Šios rūšies baldai tinka ir svetainėje, ir virtuvėje, ir prieškambaryje, ir miegamajame, ir vaikų kambaryje.