Press "Enter" to skip to content

Mokesčių konsultacijos asmenims ir verslams

Lietuvos mokesčių sistema yra labai paini. Tą pripažįsta net ES ekspertai, ne kartą raginę Lietuvos valdžią imtis atitinkamų priemonių. Kol kas mokesčiai yra ta sritis, į kurią geriau pačiam nelįsti (Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse visus mokesčius apskaityti ir sumokėti gali vis įmonių savininkai patys). Ką daryti, jei reikia pagalbos arba net ir patyrusiam finansų specialistui?

Mokesčių konsultacijos yra būtent ta paslauga, kuri taupo laiką ir pinigus. Nesvarbu, ar esate privatus asmuo, vykdantis individualią veiklą, IĮ savininkas ar didelio verslo vadovas – mokesčių konsultacijos gali tapti lemiamu veiksniu jūsų verslo plėtrai. Kaip?

Mokesčių konsultantai – patyrę profesionalai

Pirmiausia, reikia žinoti, kas teikia mokesčių konsultacijas. Tai itin patyrę ir aukštos kvalifikacijos finansininkai ir teisininkai. Jų konsultacijos yra labai vertingos dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, tai žmonės, kurie nuolatos mokosi ir analizuoja mokesčių sistemą, domisi kitų šalių patirtimi, lanko seminarus ir mokymus. Normaliai dirbantis įmonės buhalteris neturėtų tiek laiko fiziškai, kad galėtų apsilankyti visuose svarbiausiuose seminaruose mokesčių klausimais. Kita priežastis – patirtis skirtingose sferose. Finansininkas, dirbantis skirtingose verslo srityse ir susipažinęs su prekyba, tarptautiniu verslu, gamyba, paslaugų sektoriumi, tikrai ras, ką patarti su iššūkiais susiduriančiam verslininkui.

Profesionalai žino, ne tik kaip ir kokius mokesčius reikia mokėti, bet ir kaip jų nepermokėti, o permokėjus – susigrąžinti. Tai vienas iš vertingiausių bruožų. Mokesčių konsultacijos metu profesionalus finansininkas gali padėti pakeisti kainodarą, tam tikrus finansinius procesus taip, kad būtų galima optimizuoti mokamus mokesčius ir taip padidinti apyvartas ar net pelną. Viena tokia konsultacija gali pakeisti jūsų verslą iš esmės.

Kaip vyksta mokesčių konsultacijos

Mokesčių konsultacijos vyksta gana paprastai. Susitinkate su konsultantu ir papasakojate jam savo lūkesčius ir pageidavimus. Jie gali būti įvairūs nuo kasdieninių mokesčių klausimų, iki kainodaros ir net skolų administravimo. Konsultantas atlieka savo namų darbus – analizuoja jūsų verslo aplinką, gilinasi į mokesčių sistemos plonybes, ieško būdų, kaip susidoroti su jūsų patiriamais iššūkiais mokesčių srityje.

Tada pateikiamas savotiškas veiksmų planas, jis pristatomas įmonės vadovybei ir už finansus atsakingiems darbuotojams. Tokio susitikimo metu galima užduoti klausimus, sužinoti, kaip situaciją mato finansų profesionalas iš šalies – juk jis nėra suinteresuotas asmuo. Jam bet kuriuo atveju bus sumokėta už konsultaciją, todėl mokesčių konsultantai dažnai atskleidžia ir tokias verslo detales, apie kurias paprastai nepagalvojote. Nusiteikite ir ne itin maloniam pokalbiui, nes mokesčių konsultacijos apima ir neteisingus vadovybės sprendimus, kuriuos reikia keisti. Tokie pasiūlymai paprastai sulaukia nelabai geros reakcijos iš vadovų ir darbuotojų, tačiau pokyčiai yra būtini, kad verslas vystytųsi ir plėstųsi.

Mokesčių konsultantas ne vienam įmonės vadovui yra atvėlęs akis, o po tokių konsultacijų galimi du keliai: dirbti kaip dirbus ir toliau svajoti apie pagerėjusius rezultatus, arba įvykdyti nedideles reformas ir palaipsniui stebėti įmonės augimą. Ši dalis nuo mokesčių konsultanto jau nebepriklauso, tačiau visada galima atsiversi konsultacijos ataskaitą ir prisiminti, ką siūlė specialistai.