Press "Enter" to skip to content

Kodėl naudinga rinktis sportinį masažą?

Net ir tarp profesionaliai nesportuojančių žmonių vyrauja įsitikinimas, kad sportinis masažas turi itin daug naudos sportuojančiam kūnui. Tai gali būti neatsiejama treniruočių plano dalis, atliekama prieš treniruotę arba po jos. Be to, masažas yra svarbi reabilitacijos ir nedidelių traumų gydymo dalis, o sportininkams jis yra tokia pat svarbi gyvenimo dalis, kaip ir tinkama mityba.

Kuo sportinis masažas skiriasi nuo klasikinio atpalaiduojamojo masažo?

Sportinį masažą atliekantis asmuo daugiausia dėmesio skiria giliesiems raumenims, būdingiems tam tikrai sporto šakai. Be to, tai gerokai sunkiau – treniruoti raumenys yra kietesni ir jų susitraukimus daug sunkiau masažuoti.

Kas yra sportinis masažas ir kokia jo nauda?

Sportinio masažo metu raumenų ir kaulų sistema (raumenys, sausgyslės ir raiščiai) manipuliuojama rankomis, siekiant pagerinti jos efektyvumą. Įrodyta, kad sportinis masažas atpalaiduoja ir mažina raumenų įtampą, gerina kraujotaką, skatina atliekų, pavyzdžiui, pieno rūgšties, šalinimą intensyvios veiklos metu ir gali padėti atpalaiduoti kūną. Visa tai padeda atsigauti ir sumažina raumenų traumų tikimybę. Tiems, kurie linkę į pervargimo traumas, sporto masažas dažnai naudingas tarp treniruočių, nes raumenys gali atsipalaiduoti ir visiškai atsigauti prieš kitą treniruotę. Be fizinės naudos, sporto masažas gali padėti sportininkui psichologiškai pasiruošti veiklai ar varžyboms.

Kam gali būti naudingas sporto masažas?

Visiems. Nesvarbu, ar esate patyręs varžybų dalyvis, siekiantis pagerinti savo rezultatus ar pradedate sportuoti ir norite atpalaiduoti skaudančius raumenis, ar grįžtate po traumos ir norite vėl pradėti sportuoti, ar tiesiog norite išvengti traumų po lengvo bėgimo, sportinis masažas jums gali būti naudingas. Daugiau informacijos apie sportinio masažo svarbą rasite internete.

Sporto masažo terapeuto paieška

Svarbu, kad masažus atliktų profesionalūs sporto masažo terapeutai. Šie specialistai yra specialiai apmokyti dirbti su įvairias sportines traumas patyrusiais žmonėmis ir padėti išvengti būsimų traumų, susijusių su jūsų pasirinkta sporto šaka ar veikla.

Turbūt geriausia sporto masažo dalis yra ta, kad jis gali atpalaiduoti kiekvieną, nesvarbu, ar sportuojate, ar ne. Su amžiumi jūsų raumenys sensta ir tampa jautresni pažeidimams. Todėl sporto masažas padės jums geriau jaustis savo kūne, net jei reguliariai nesportuojate.