Press "Enter" to skip to content

Kaip greitai susigrąžinti skolą?

Visi, kurie bent kartą skolino pinigus, tikrai žino, kad širdis visą laiką dreba ir mintys neleidžia negalvoti apie tai, ar tikrai skolininkas grąžins skolą. Visgi dažnai pasitaiko, kad skolininkai būna ne tik nemokūs, bet ir vengiantys bendrauti. Kaip elgtis tokiu atveju? Pateikiame dažniausius būdus, kuriuos pasirenka žmonės. Visgi atkreipkite dėmesį į tai, kad kai kurie iš jų ne tik neveiksmingi, bet ir tik išvaisto brangų laiką. Tad būkite atidūs ir pasirinkite būdą, kuris padės greičiau susigrąžinti pinigus.

Skolų išieškojimas

Patogiausias būdas, kaip susigrąžinti skolą yra skolų išieškojimas užsienyje arba Lietuvoje. Nesvarbu, ar skolininkas pabėgo į kitą šalį, ar liko Lietuvoje, skolų išieškotojai padės jums jį rasti ir susigrąžinti skolą.

Antstoliai

Kitas būdas – antstoliai. Tačiau, ar tikrai jie gali padėti susigrąžinti skolą? Visų pirma, kreiptis į teismą yra labai brangu, kadangi reikia susidurti su įvairiomis teismo išlaidomis. Visgi net ir teismas bei antstoliai ne visada gali padėti susigrąžinti skolą. Ką daryti, jei nepavyksta jos susigrąžinti? Dažniausiai tuomet skolininkas lieka nenubaustas, o žmogus, paskolinęs pinigus, lieka nuskriaustas.

Prašymas

Neretai susiduriama su tuo, kad žmonės, paskolinę pinigų, turi gražiai prašyti, kad jie būtų grąžinti. Negana to, kad skolininkai nekreipia dėmesio į prašymus, tai dar neretai ir ignoruoja skambučius bei visokiais kitais būdais bando išvengti susitikimo su žmogumi, kuris paskolino pinigus. Prašymai yra pats neveiksmingiausias būdas, kaip susigrąžinti pinigus.

Susitarimas

Kai kurie bando gražiai susitarti su skolininkais, tačiau tai taip pat nėra veiksminga. Neretai galima pastebėti, kad skolininkai pritaria, kad turi grąžinti skolą ir tarimosi metu elgiasi draugiškai ir pažada, kad grąžins, tačiau po susitikimo, vėl ignoruoja skambučius ir negrąžina pinigų.

Reikalavimas

Griežtas reikalavimas šiek tiek veiksmingesnis nei prašymai, tačiau retai kada suveikia. Neretai skolininkai nebijo nei piktesnio tono, nei grasinimų, todėl daro tai, kas jiems patogiau.