Press "Enter" to skip to content

Kaip paversti savo gyvenimo būdą labiau draugišku aplinkai?

Ne vienam jau daug kartų girdėti skatinimai tausoti aplinką, gyventi tvariau, neteršti oro, atsisakyti žalingų produktų. Daug kas galėtų pasakyti, jog nesėkmingai bandė keisti savo gyvenimo būdą, kiti į tokius raginimus vis dar žiūri pro pirštus. Tačiau, kaip skelbia įvairių sričių mokslininkai, padėtis grėsmingai blogėja. Nepaliaujamai šyla klimatas, aplinkoje daugėja mikro plastiko dalelių, kurios per maisto grandinę atsiduria mūsų organizme ir daro didžiulę žalą sveikatai. Būtini reikšmingi gyvenimo būdo pokyčiai kiekvienuose namuose, siekiant pristabdyti įsibėgėjančius procesus. Privalome prisiimti pareigą stengtis gyventi tvariau ir švariau.

Kaip keisti savo gyvenimo būdą į draugiškesnį aplinkai?

Kaskart apsipirkdami, per daug nemąstydami vieną po kito plėšiame plastiko maišelius, kurie kaip jau minėta, daro milžinišką žalą gamtai ir mūsų pačių sveikatai. Daugkartiniai maišeliai galėtų būti vienas pirmųjų pokyčių daugelyje šeimų. Tai lengvai pasiekiamas ir nesunkiai formuojamas naujas įprotis.

Rinkimės natūralias, iš ekologiškų ingredientų pagamintas kosmetikos priemones. Tik nereikia dabar pat pulti išmesti naudojamų šampūnų, muilų ar valiklių. Tiesiog pasibaigus vienai priemonei, naują rinkimės iš natūralių produktų asortimento. Taip bus pigiau ir lengviau įgyvendinti dar vieną reikšmingą gyvenimo būdo pokytį, vedantį tvaresnio gyvenimo link.

Rinkdamiesi produktus atsižvelkime į jų pakuotes. Patartina pirkti produktus daugkartinėse ar perdirbamose pakuotėse. Tokios yra gaminamos iš stiklo, metalo ar popieriaus.

Buityje taip pat šį tą galime pakeisti. Turbūt ne vienoje virtuvėje rastume maistinės plėvelės ritinėlį. Ja mėgstame uždengti į šaldytuvą dedamus produktus ir patiekalus. Tačiau tam yra daug tvaresnė alternatyva. Indą su pasigamintu maistu uždenkime lėkšte ar dubenėliu. Jie greičiausiai susiteps tik minimaliai, todėl pakaks išplauti tik vandeniu be indų ploviklio.

Čia pateikta tik keli nesunkiai pasiekiami pasiūlymai, siekiant savo gyvenimo būdą padaryti draugiškesniu aplinkai. Po jų gali sekti ir kiti patarimai. Bet pradėti dera nuo mažų žingsnelių, kurie ilgainiui galėtų tapti itin reikšmingais mus supančiai aplinkai. Prisidėti galime visi, pradėdami keistis nuo šiandien.