Press "Enter" to skip to content

Kas gali atlikti automobilio diagnostiką?

Automobilių diagnostika – tai plati sąvoka, apimanti automobilio techninės ir kėbulo dalies būklės ir funkcionalumo tikrinimą. Diagnostiką atlieka transporto priemonių techninės apžiūros tarnybos, dirbtuvių technikai, įgaliotojo pardavėjo mechanikai ir privatūs automobilių techninės priežiūros paslaugų teikėjai.

Kur geriausia atlikti automobilio diagnostiką?

Automobilio techninė priežiūra įgaliotoje atstovybėje paprastai kainuoja brangiau. Tačiau už šiuos pinigus gausite kokybišką diagnostiką centre, kuris specializuojasi konkretaus automobilio modelio diagnostikos srityje, naudoja profesionalią įrangą ir kokybiškas eksploatacines medžiagas.

Tačiau populiariausias pasirinkimas yra įprastas automobilių servisas, nes juose atliekamos diagnostikos kokybė gali nesiskirti nuo oficialių automobilio markės atstovų teikiamų paslaugų. Gero serviso paslaugų privalumai – kokybiška įranga, mažesnės kainos ir greitesnis darbų atlikimas.

Automobilių elektros sistemos diagnostika

Tikrinant variklio elektros instaliaciją, skiriamas ypatingas dėmesys šių elementų patikrai:

  • Starterio;
  • Generatoriaus;
  • Uždegimo ir įpurškimo sistemoms.

Diagnostikai naudojamas skeneris, kurį technikas prijungia prie transporto priemonės elektroninio valdymo bloko ir gauna išsamią informaciją apie elektroninių sistemų būklę. Elektrikas taip pat naudoja multimetrą tinklo įtampai patikrinti. Remdamasis gautais duomenimis, elektrikas daro išvadas apie automobilio laidų ir elektros instaliacijos būklę ir pateikia rekomendacijas dėl taisomųjų veiksmų.

Automobilio variklio diagnostika

Daugumoje šiuolaikinių autoservisų variklio diagnostikai naudojamas kompiuteris arba skeneris, kuris gana greitai suteikia informacijos apie įrenginio veikimą ir galimas problemas. Skenavimo rezultatas paprastai pateikiamas kaip klaidų kodai, kuriuos diagnostikos specialistas iššifruoja ir nustato tikslią gedimo priežastį.

Kita variklio diagnostikos galimybė – kompresijos testas. Šia procedūra galima nustatyti įvairius gedimus – nuo natūralaus susidėvėjimo iki stūmoklio deformacijos dėl nepakankamo tepimo ar per aukštos cilindro temperatūros.

Kaip dažnai reikia atlikti automobilio diagnostiką?

Lengviau išvengti bet kokio gedimo, nei sugaišti daug brangaus laiko ir išleisti daug pinigų jį taisant. Todėl mašinos diagnostika yra būtina procedūra ir turėtų būti atliekama reguliariai. Specialistai rekomenduoja tai daryti kasmet. Jei prietaisų skydelyje užsidega kontrolinė lemputė, būtina nedelsiant kreiptis į techninės priežiūros tarnybą. Taip pat jei yra akivaizdžių automobilio veikimo pokyčių, neįprastų garsų, vibracija. Kiekvienu konkrečiu atveju, ar jums reikės kompiuterinės diagnostikos, ar gedimas yra tik mechaninis, nuspręs specialistas.