Press "Enter" to skip to content

Ką reikia žinoti apie darbo užsienyje paieškas?

Galbūt troškote dirbti kur nors geresnėmis ekonominėmis sąlygomis. Galbūt norite gauti daugiau tarptautinio poveikio arba išmokti naujų darbo būdų. O gal tiesiog esate pasiruošę naujam nuotykiui. Kad ir kokios būtų jūsų priežastys, darbas užsienyje gali būti puikus būdas atverti mintis ir paspartinti karjeros augimą. Tačiau šis reikšmingas karjeros žingsnis nebus lengva kelionė. Labai svarbu apgalvoti savo sprendimą ir pasiruošti prieš darant šį šuolį kuriant vietinį tinklą, mokantis apie šalies kultūrą ir surandant tinkamą organizaciją, atitinkančią jūsų poreikius.

Įvertinkite savo situaciją

Pirmiausia nustatykite šalį, kurioje norėtumėte dirbti. Tai gali būti lengvas sprendimas – galbūt turite šeimą kitoje šalyje, kur nors jau susikūrėte tinklą arba tarptautinę įmonę, kurioje norėtumėte dirbti. Jei neturite galvoje konkrečios šalies, pradėkite nuo visų šalių, kuriose svarstytumėte dirbti, sąrašą arba sąrašą įmonių, kurių biurai užsienyje atitinka jūsų interesus ir įgūdžius. Tai gali padėti susiaurinti pasirinkimą.

Be to, kad nustatytumėte norimą vietą, taip pat apsvarstykite įvairius būdus, kurių galėtumėte imtis persikeldami. Jei dirbate tarptautinėje organizacijoje, galite paprašyti perkėlimo į biurą kitoje šalyje. Galite pradėti iš naujo ir ieškoti naujo darbo pasirinktoje šalyje.

Turint omenyje konkrečią šalį ir idėją, kokio požiūrio norėtumėte imtis, gali būti naudinga atlikti galimo žingsnio SSGG (stipriosios pusės, silpnybės, galimybės ir grėsmės) analizę. Šis pratimas parodys jūsų potencialą perspektyvą ir padės atitinkamai planuoti. Štai pavyzdys, kaip gali atrodyti jūsų SSGG analizė:

S: Įvertinkite savo stipriąsias puses.

 • Turiu išsilavinimą, pažymėjimus ir patirtį, kurių man reikia norint įsidarbinti šioje naujoje šalyje.
 • Esu atsparus ir lengvai prisitaikantis prie pokyčių.
 • Turiu pakankamai santaupų, kad palaikyčiau save šiame žingsnyje.

W: Kokios tavo silpnybės?

 • Bijau palikti šeimą ir draugus.
 • Aš nemoku kalbos šioje naujoje šalyje.
 • Nežinau, kaip gauti darbo vizą.

O: Kokias galimybes matote šioje situacijoje?

 • Pažįstu keletą žmonių šioje naujoje šalyje, kurie man galėtų padėti sukurti savo tinklą.
 • Galėčiau sužinoti apie naujus darbo stilius ir tapti geresniu pasauliniu komunikatoriumi.
 • Jei dirbsiu šioje šalyje keletą metų, galiu grįžti namo ir užsidirbti aukščiausio lygio vadovo pareigas.

T: Kokias grėsmes reikia žinoti?

 • Šioje naujoje šalyje darbo rinka yra šiek tiek nestabili, todėl gali būti sunku nusileisti ir išlaikyti darbą.
 • Ten labai brangu pragyventi.
 • Mano darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra gali nukentėti dėl darbo kultūros šioje naujoje šalyje.

Atlikę SSGG, atkreipkite dėmesį į visus iškilusius naujus klausimus ar rūpesčius. Jūsų SSGG turėtų būti nuolat atnaujinamas dokumentas – nuolat jį atnaujinkite, kai pasiruošimo proceso metu sužinosite daugiau. Užsukite į bondojobs.lt ir pradėkite savo paieškos kelionę.